Dlaczego warto skorzystać z oferty Safe Buy

Safe Buy to więcej niż znak jakości eCommerce

Jeśli działasz fair play w eCommerce, nie możesz przejść obojętnie obok Programu Safe Buy. Pomaga on budować przyjazne relacje z klientem i wyróżnić sklep na tle konkurencji. Udział w Programie gwarantuje dostęp do usług, które zazwyczaj wiążą się z długotrwałymi audytami i kosztowną konsultacją prawną. Z Safe Buy jest inaczej. Przyłączenie się do Programu jest szybkie, proste oraz przystępne cenowo dla każdego sklepu. Z gwarancją satysfakcji bez żadnego ryzyka.

Zaufanie konsumentów i większa sprzedaż

Jaka jest idea programów certyfikujących sklepy? Pozyskanie zaufania konsumentów, gdyż to przekłada się na sprzedaż. Safe Buy eliminuje kosztowne audyty prawne na rzecz dobrowolnego przyjęcia jednolitych standardów w handlu online. Uczestnicy programu zobowiązują się do stosowania kodeksu dobrych praktyk eCommerce Fair Play, którego przestrzeganie jest uregulowane przepisami ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym co dodatkowo podnosi wiarygodność sklepu.

Szybka weryfikacja i wpis do rejestru

Tradycyjne znaki jakości i certyfikaty wymagają przeprowadzenia pracochłonnych audytów, które w zasadzie zawsze dotyczą tego samego. Zamiast tego sklepy przystępujące do kodeksu dobrych praktyk eCommerce Fair Play mogą już tego samego dnia pobrać gotowy regulamin sprzedaży. Zwykle nasza procedura wygląda następująco: 1 dzień - zgłoszenie sklepu i wpłata rocznej składki, 2 dzień - wpływ pieniędzy na konto Safe Buy i weryfikacja danych sprzedawcy.

Brak opłaty aktywacyjnej i rozsądna cena

W związku z tym, że Safe Buy nie przeprowadza pracochłonnych audytów prawnych, gdyż dostarcza wzorce umowne i przystąpienie do programu jest uregulowane przepisami ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, sprzedawcy nie muszą ponosić żadnych opłat wpisowych czy aktywacyjnych. Dzięki inteligentnej automatyzacji, Safe Buy ponosi relatywnie niskie koszty certyfikacji sklepu, dlatego może świadczyć swoje usługi za 25 złotych netto na miesiąc czyli koszt 2 paczek papierosów.

Gwarancja satysfakcji i zwrot pieniędzy

Sprzedawcy przystępujący do programu nie ponoszą żadnego ryzyka, gdyż w ciągu 30 dni mogą zrezygnować bez podania przyczyny i otrzymać zwrot 100% wpłaty abonamentowej, a jeśli zrezygnują po tym terminie to mogą otrzymać zwrot opłaty abonamentowej za wszystkie niewykorzystane miesiące, pod warunkiem, że wcześniej nie skorzystali z promocji, na przykład z Wpisu Premium w Sklepy24.pl

Interaktywny widżet z warunkami sprzedaży

Po akceptacji zgłoszenia i włączeniu do Programu, sprzedawca wyróżniony jest w Rejestrze Safe Buy jako rzetelny e-handlowiec, respektujący kodeks dobrych praktyk eCommerce Fair Play oraz otrzymuje oficjalny, klikalny znak jakości Safe Buy. Ponadto sklep, ma możliwość umieszczenia na swojej stronie interaktywny widżet z podsumowaniem warunków sprzedaży, który już w pierwszych sekundach zwraca uwagę konsumenta i zwiększa jego zaufanie do sklepu.

Przejrzysty regulamin dla sklepu pod stałym nadzorem

Uczestniczące w programie sklepy otrzymują za darmo gotowy regulamin sprzedaży, który jest automatycznie dostosowany do danych sklepu. Regulamin jest opracowany i stale aktualizowany w sposób zapewniający 100% zgodność z przepisami, bez niedozwolonych klauzul abuzywnych, a to co go wyróżnia to przejrzystość i prostota. Regulamin dostarczany przez Safe Buy zrywa z brzydkim kanonem mieszania różnych przepisów w jednym dokumencie.

Dokumentacja Ochrony Danych Osobowych

Zgodnie z aktualnymi przepisami, każdy sprzedawca internetowy jest zobligowany do posiadania Polityki bezpieczeństwa danych osobowych oraz Instrukcji zarządzania systemem informatycznym, dlatego serwis SafeBuy.pl opracował wzór dokumentacji Ochrony Danych Osobowych, wraz z kompletem niezbędnych załączników. Jego średnia wartość rynkowa to kilka tysięcy złotych - uczestnicy eCommerce Fair Play otrzymują go jednak zupełnie bezpłatnie, w ramach pakietu promocyjnego.

Powiadomienia o zmianach w prawie

Zespół Safe Buy stale monitoruje zmiany w przepisach mających związek z prowadzeniem sklepu internetowego, dlatego sprzedawcy uczestniczący w programie są na bieżąco informowani o nowych regulacjach. Monitoring przepisów obejmuje nie tylko ustawy i rozporządzenia, ale także aktualne orzecznictwo sądowe, w tym dotyczące kaluzul abuzywnych, co pomaga lepiej interpretować przepisy.

Pakiet marketingowy: Wpis Premium w Sklepy24.pl

Wiemy, że prowadzenie sklepu internetowego to nie jest łatwe zadanie, szczególnie jeśli stawia się pierwsze kroki. Trzeba zadbać o solidny towar w przystępnej cenie, serwer i sprawne oprogramowanie, dostosowanie sklepu do szczególnych przepisów prawa, ale przede wszystkim trzeba zadbać o odwiedzających, którzy jeśli zaufają sprzedawcy to złożą zamówienie. Właśnie dlatego, aby ulżyć sprzedawcom i zwrócić ich uwagę na sprawdzone sposoby pozyskania klientów, Safe Buy we współpracy z serwisem partnerskim Sklepy24.pl oddaje w pierwszym roku większość wpłaconej składki abonamentowej na budżet marketingowy w tym serwisie.

Przetestuj Safe Buy bez żadnego ryzyka!

Jeśli działasz fair play w eCommerce, nie możesz przejść obojętnie obok Programu Safe Buy. Pomaga on budować przyjazne relacje z klientem, poprzez wdrożenie elementów, które rzeczywiście mają znaczenie dla polskiego eKonsumenta i tym samym wyróżniają sklep na tle konkurencji. Udział w Programie gwarantuje dostęp do usług, które zazwyczaj wiążą się z długotrwałymi audytami i kosztowną konsultacją prawną. Z Safe Buy jest inaczej. Przyłączenie się do Programu jest szybkie, proste oraz przystępne cenowo dla każdego sklepu.

Ty też działasz fair play w eCommerce
i chcesz dołączyć do uczestników Programu?

Audyt regulaminu sprzedaży

Program Safe Buy został opracowany na potrzeby większości małych i średnich przedsiębiorstw, dlatego mamy świadomość, że nie zaspokoimy wszystkich potrzeb każdego sprzedawcy. W szczególności Safe Buy nie przeprowadza audytów regulaminów sprzedaży, gdyż w naszej opinii jest to niefektywne, jednak rozumiemy, że niektórzy przedsiębiorcy są bardzo związani emocjonalnie ze swoim obecnym regulaminem i wolą przeprowadzić jego sprawdzenie nawet dużym kosztem zamiast za darmo skorzystać z nowego przejrzystego wzorca. W takiej sytuacji pragniemy zwrócić Państwa uwagę na usługi firmy Trusted Shops GmbH, której znak jakości jest rozpoznawalny także poza granicami Polski. Pragniemy przy tym podkreślić, że nie jesteśmy w żaden sposób powiązani z firmą Trusted Shops GmbH, a decyzję o skorzystaniu z ich usług podejmują Państwo na swoją wyłączną odpowiedzialność.