Regulamin sprzedaży sklepu internetowego zgodny z prawem

Jak zdobyć dobry regulamin sprzedaży sklepu internetowego

Obowiązkiem każdego sprzedawcy internetowego, bez względu czy jest to sklep internetowy czy sprzedawca Allegro, jest udostępnienie klientom całego szeregu informacji, w tym w szczególności, w jaki sposób dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży oraz jakie prawa ma kupujący konsument. Zagadnienie nie jest proste, gdyż część uregulowań wynika z Kodeksu Cywilnego, a część z ustaw konsumenckich dotyczących zawierania umów na odległość. Do tego dochodzą wymagania ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną i na dokładkę nowa ustawa konsumencka, która wprowadza szereg istotnych zmian w przepisach.

Samodzielne opracowanie regulaminu, choćby poprzez skopiowanie jego treści od innego sklepu, naraża sprzedawcę nie tylko na brak zgodności z obowiązującym prawem, ale też nieświadome zastosowanie klauzul abuzywnych. Te, jak wiadomo, z mocy prawa są niewiążące, a mimo to mogą sprawić sprzedawcy nie lada kłopoty i zakończyć się sprawą w sądzie. W związku z tym lepiej poradzić się prawnika i opracować stosowne dokumenty z profesjonalistą, co oczywiście wymaga poniesienia dodatkowych kosztów i czasu.

Rozwiązanie: darmowy generator regulaminu sprzedaży dedykowany dla sklepów internetowych

Nie warto ryzykować i samodzielnie zmagać się z tworzeniem regulaminu sklepu. Safe Buy, dla swoich uczestników, generuje regulamin sprzedaży w 100% zgodny z nowymi przepisami prawa zupełnie za darmo. Co więcej, cały wysiłek sprzedawcy w tej kwestii sprowadza się do odpowiedzi na kilka pytań. W efekcie, sklep zrzeszony w Safe Buy, otrzymuje do pobrania swój indywidualny pakiet dokumentów, tj. warunki sprzedaży, formularz odstąpienia od umowy, a także regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną i politykę prywatności.

Dla ułatwienia, regulamin podzielono na 3 części:

I. Ogólne warunki sprzedaży
II. Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną
III. Polityka prywatności i plików Cookies

Nie bez znaczenia jest też fakt, że dokumenty generowane przez Safe Buy są dopracowane merytorycznie i estetycznie tak, aby zachować przejrzystą i zrozumiałą formę dla klienta, a tym samym zyskać jego zaufanie. Jak wskazują wyniki badań, blisko połowa konsumentów ocenia wiarygodność i rzetelność sklepu właśnie po przejrzystości regulaminu. Z kolei zaufanie konsumentów przekłada się bezpośrednio na sprzedaż.

Pobierz za darmo regulamin świadczenia usług i warunki sprzedaży dla Twojego sklepu, logując się do konta sprzedawcy. Nie jesteś jeszcze uczestnikiem Safe Buy? Zarejestruj się już dziś, aby skorzystać z ekstra bonusów.

Wsparcie dla sklepów w ramach Programu Safe Buy

Misją serwisu SafeBuy.pl są przyjazne zakupy internetowe, czego nie można osiągnąć bez odpowiedniej edukacji i wsparcia małych i średnich sprzedawców. Dlatego pakiet niezbędnych dokumentów prawnych dla sklepu jest bezpłatny dla uczestników Programu Safe Buy. Ponadto, sprzedawcy Safe Buy wyróżnieni są w rejestrze zweryfikowanych sklepów, na łamach portalu Sklepy24.pl, a ich sklep opatrzony klikalnym znakiem Safe Buy, który zwiększa zaufanie klienta.

Ty też działasz fair play w eCommerce
i chcesz dołączyć do uczestników Programu?