Kupujesz przez internet?

Szukaj Znaku eCommerce Fair Play na stronach sprzedawców.

Zweryfikowana tożsamość sprzedawcy

Boisz się internetowych oszustów? Kupuj u sprzedawców Safe Buy. Ich dane są jawne, działalność zarejestrowana - tylko takie sklepy są w naszym programie.

registry

Program Safe Buy zrzesza sprzedawców, których dane firmowe zostały zweryfikowane i potwierdzone, a warunki sprzedaży określone w jasny sposób dla klienta. Tylko tacy sprzedawcy otrzymują plakietkę Programu eCommerce Fair Play i mogą umieścić ją na swojej stronie. Klikając w nią, przejdziesz do naszego rejestru, w którym widnieją aktualne dane firmowe sklepu i warunki sprzedaży, które będą obowiązywać podczas Twoich zakupów. Dzięki temu masz pewność, że kupujesz u wiarygodnego sprzedawcy, a nie oszusta.

Przejrzyste warunki umowy sprzedaży

Prawniczy “bełkot”, małe druczki, aneksy do aneksów…- brzmi jak regulamin sklepu, przez który próbujesz przebrnąć? Z Safe Buy jest dużo prościej!

W celu ułatwienia zrozumienia regulaminu danego sklepu, który niejednokrotnie może wydać Ci się obszerny i niezrozumiały, sprzedawcy Programu Safe Buy zobowiązani są stosować Kodeks Dobrych Praktyk eCommerce Fair Play. Kodeks ten w jasny sposób informuje o istotnych warunkach kupna w danym sklepie. Sprawdzając sprzedawcę w rejestrze Safe Buy dowiesz się na przykład:

  • kiedy dokładnie dochodzi do zawarcia umowy między Tobą a sprzedawcą, bo nie zawsze dzieje się to w momencie zapłaty za dany towar;
  • czy Ty lub sprzedawca macie prawo do odstąpienia od umowy i w jakich okolicznościach;
  • czy termin wysyłki podany na stronie sprzedawcy jest zobowiązujący sprzedawcę;
  • w jaki sposób możesz zapłacić za produkt i czy wiąże się to z dodatkową opłatą;
  • z jakich form dostawy możesz skorzystać.

Wysokie standardy zawodowe sprzedawcy

Mówimy "nie" e-handlowcom, którzy wzbogacają się kosztem niewiedzy konsumentów. Wyróżniamy tych graczy, którzy działają fair-play i szanują klientów.

Plakietka eCommerce Fair Play na stronie danego sklepu to również dowód na to, że właśnie rozważasz zakup u sprzedawcy, który stawia na pierwszym miejscu Twój komfort i poczucie bezpieczeństwa oraz szanuje Twoje prawa. Dlaczego? Sklepy Programu Safe Buy dobrowolnie zobowiązują się przestrzegać zasad Kodeksu Dobrych Praktych eCommerce Fair Play, który jest zawsze nadrzędnym dokumentem (ważniejszym od regulaminu!) jeśli chodzi o warunki, na jakich kupujesz. Zasady kupna są więc klarowne i wraz z informacjami o danej firmie dostępne na wyciągnięcie ręki w rejestrze Safe Buy.

Jesteśmy przy Tobie jeśli coś pójdzie nie tak

Sprzedawca Programu Safe Buy nie wywiązał się ze swoich zobowiązań? Zgłoś to naszej drużynie!

Jeśli tak się zdarzy, że zarejestrowany sprzedawca Safe Buy naruszy Kodeks Dobrych Praktyk eCommerce Fair Play, skontaktuj się z nami, a szybko pomożemy Ci rozwiązać problem.

Zawsze klikaj w symbol
Safe Buy, aby zobaczyć
informacje o sprzedawcy.