Unia sprzedawców internetowych
dla Fair Play w eCommerce

Prowadzisz uczciwie sklep online?

JEDEN KODEKS - WIELE KORZYŚCI

Safe Buy to pierwszy w Polsce program certyfikacji sklepów internetowych oparty o kodeks dobrych praktyk eCommerce Fair Play. Inicjatywa powstała w oparciu o kilkanaście lat doświadczeń i badań europejskiego rynku eCommerce, które pokazały słabość tradycyjnych certyfikatów.

Program Safe Buy to zupełnie nowa jakość w certyfikacji eSprzedawców, który eliminuje nieefektywne audyty prawne na rzecz dobrowolnego przyjęcia jednolitych standardów w handlu online. Uczestnicy programu zobowiązują się do stosowania kodeksu dobrych praktyk i otrzymują przejrzysty dla konsumentów wzór regulaminu sprzedaży.

Jednolite standardy i przejrzyste warunki sprzedaży wpływają pozytywnie na komfort i zaufanie konsumentów, którzy odwdzięczają się większymi zakupami online. Wzrost sprzedaży to jednak nie jedyny benefit jakiego doświadczają uczestnicy programu.

Poznaj teraz kodeks dobrych praktyk eCommerce Fair Play

Warunki sprzedaży w języku klienta

W badaniach przeprowadzonych wśród eKonsumentów, wskazali oni prosty i czytelny regulamin sprzedaży jako kluczowy czynnik zaufania do sklepu

Według raportu eHandel Polska, blisko połowa polskich eKonsumentów twierdzi, że to właśnie przejrzysty i zrozumiały regulamin zwiększa ich zaufanie do sklepu. Prawnicze zawiłości i małe druczki to cechy, które zawsze odstraszają. Co robi więc śpieszący się zakupowicz, widząc zbiór niejasnej terminologii w umowie sprzedaży? Bez skrupułów porzuca sklep i szuka oferty u licznej konkurencji.

Dlatego stworzyliśmy Kodeks Dobrych Praktyk eCommerce Fair Play oraz wzór regulaminu sprzedaży. Kodeks działa jako uniwersalny regulamin sprzedaży, podany w przejrzystej i zrozumiałej dla klienta formie. Stosując ten Kodeks upewniasz klienta, że jest we właściwym sklepie, który szanuje jego czas oraz prawa i mówi "w jego języku".

Zaufanie klienta już od pierwszej chwili

Dynamiczny widżet na stronie w przejrzysty sposób prezentuje kluczowe warunki sprzedaży w sklepie, aby już w pierwszych sekundach zyskać zaufanie klienta

Dostępne formy płatności i dostawy oraz moment zawarcia umowy to jedne z ważniejszych informacji dla eKonsumenta. Dzięki dynamicznemu widżetowi Safe Buy, potencjalny klient może mieć do nich szybki wgląd, już w pierwszych, decydujących sekundach na Twojej witrynie.

Widżet możesz umieścić po prawej lub lewej stronie.

Znak jakości Safe Buy

Znak eCommerce Fair Play to potwierdzenie przynależności do społeczności sprzedawców stosujących uczciwe i przejrzyste reguły

Etykieta eCommerce Fair Play umieszczona na stronie sklepu potwierdza rzeczywistą tożsamość firmy i syngalizuje klientowi, że kupuje u wiarygodnego sprzedawcy, respektującego prawa uczciwego handlu w sieci.

Znak ten jest klikalny i prowadzi do dedykowanej strony w rejestrze Safe Buy. Oznacza to, że dany sklep jest dodatkowo zaprezentowany na łamach serwisu Safe Buy jako oficjalny członek programu. Jego e-witryna figuruje w oficjalnym rejestrze i jest zawsze wyświetlana internautom szukającym uwierzytelnionych sprzedawców danej kategorii branżowej.

Zgłoś swój sklep do programu eCommerce Fair Play i zdobądź znak, który ma znaczenie dla klientów.

Wzrost zaufania = wzrost sprzedaży

W biznesie jak w życiu,
najważniejsze jest zaufanie.
Sprzedawcy to wiedzą, bo teoria
sprawdza się w liczbach
polskiego eCommerce.

Jak pokazuje badanie przeprowadzone dla raportu eHandel Polska, dla aż 3/4 ankietowanych eKonsumentów, poza ceną największe znaczenie przy wyborze sklepu ma marka i zaufanie do niego.

Oznacza to, że zyskane dzięki Safe Buy zaufanie eKlientów bezpośrednio przekłada się na sprzedaż w sklepie. Nie możesz przejść obok tego faktu obojętnie.

Gotowy wzorzec umowy sprzedaży

Uczestnicy programu Safe Buy otrzymują profesjonalny i dostosowany do najnowszych przepisów prawnych regulamin sprzedaży dla sklepu

Już od 25 grudnia w Polsce sprzedawców internetowych obowiązuje nowa ustawa o prawach konsumenta. eHandlowcy zobowiązani są odpowiednio dostosować regulaminy i dokumenty prawne dla klienta.

Jako uczestnik Programu Safe Buy otrzymasz regulamin sprzedaży wolny od klauzul abuzywnych i formularz odstąpienia od umowy zawartej na odległość – oba dokumenty w pełni dostosowane do nowych przepisów. Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy, a nasz system wygeneruje Ci spersonalizowany regulamin, którego wzorzec został opracowany we współpracy z kadrą doświadczonych prawników.

Co to jest regulamin sprzedaży w sklepie internetowym?

Wyróżnienie na tle konkurencji

Jeśli przystąpisz do Safe Buy teraz, to Twój sklep zostanie dodatkowo wyróżniony w największym polskim katalogu sklepów Sklepy24.pl

Jako uczestnik programu eCommerce Fair Play, będziesz mógł otrzymać bezpłatny Wpis Premium na Sklepy24.pl. Oznacza to, że Twój sklep wyróżniony będzie w serwisie, który co miesiąc odwiedza ponad milion polskich eKonsumentów.

Co jeszcze polubisz?

Brak opłaty wpisowej
i prosty model cenowy

Gwarancja satysfakcji
i zwrot pieniędzy

Szybka weryfikacja
i wpis do rejestru

Pełen pakiet korzyści otrzymujesz już za 25,- zł netto miesięcznie i nie ponosisz żadnej dodatkowej opłaty aktywacyjnej lub wpisowej.

Decydując się na uczestnictwo w programie nie ponosisz żadnego ryzyka, gdyż w każdej chwili możesz zrezygnować i rozwiązać umowę.

Dzięki unikatowej formule programu działającego w oparciu o kodeks dobrych praktyk, weryfikacja sklepu trwa zaledwie kilka dni roboczych.

Cennik

W Safe Buy obowiązuje jeden prosty i wygodny model cenowy, bez żadnych opłat aktywacyjnych i wpisowych.
Masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości? Zapoznaj się ze wszystkimi korzyściami oferty Safe Buy lub przeczytaj FAQ.
 • Wpis w Rejestrze Safe Buy
 • Znak eCommerce Fair Play
 • Widżet z warunkami sprzedaży
 • Regulamin sprzedaży sklepu zgodny z prawem:
 • Ogólne warunki sprzedaży
 • Regulamin świadczenia usług drogą elektr.
 • Polityka prywatności i plików cookies
 • Formularz odstąpienia od umowy
 • Stały monitoring pod kątem klauzul abuzywnych
 • Wzory dokumentacji z zakresu ODO:
 • Polityka bezpieczeństwa danych osobowych
 • Instrukcja zarządzania systemem informatycznym
 • Umowa powierzenia przetwarzania danych os.
 • Wpis Premium w Sklepy24.pl

Safe Buy zrzesza już kilkaset sklepów internetowych, m. in.:

Klienci Safe Buy

Media o SafeBuy.pl i programie eCommerce Fair Play

Publikacje prasowe o Safe Buy
SafeBuy.pl

eCommerce Fair Play

Sklep Przykładowy.pl
szanuje Twoje prawa i stosuje
kodeks dobrych praktyk eCommerce Fair Play

Płatności

Dostępne formy płatności

 • za pobraniem
 • przy odbiorze osobistym
 • przelew bankowy
 • szybki e-przelew bankowy
 • karta płatnicza
 • kredyt ratalny/pożyczka
 • Premium SMS
 • inne (np. PayPal)
Dostawa

Dostępne formy dostawy

 • dostawa na adres odbiorcy
 • odbiór osobisty u sprzedawcy
 • odbiór na Poczcie Polskiej
 • udostępnienie online
 • inne (np. Paczkomaty)
Dostawa

Umowa sprzedaży

Zawierana jest w chwili złożenia zamówienia przez konsumenta

Zweryfikowane dane firmy oraz więcej informacji o warunkach sprzedaży i rezygnacji w tym sklepie zobacz na SafeBuy.pl >>

Opinie

Opinie klientów

Opinie
PRZYKŁADOWY WIDŻET SKLEPU
UCZESTNICZĄCEGO W PROGRAMIE SAFE BUY